Hľadaj:

Dnes je Utorok 17.mája 2022, meniny má: Gizela zajtra: Viola

Sviatosť manželstva 23.1.2022

Žijeme v dobe plnej nezvyčajných javov, ktoré tu voľakedy neboli. Jeden z nich je i ten, že dnes mnohí mladí ľudia nechcú, alebo boja sa, uzatvárať sviatostné manželstvo. Jednoducho žijú v akejsi pomýlenej pravde: Mám ťa rád/rada dovtedy, pokiaľ nám to spolu pôjde., a nie v Božej pravde, ktorá znie: Budem  s tebou v dobrom i zlom, v šťastí i v nešťastí,  po všetky dni nášho  života.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 23.1.2022

3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Vypočuli sme si stať evanjelia,  ktorá hovorí o nerozlučiteľnosti manželstva. Zároveň je v nej  aj výzva o dôležitosti sviatostného manželstva.  A práve tejto  hodnote by som  dnes rád venoval pozornosť.  Vedie ma k tomu bolesť,  ktorá ma ako kňaza veľmi trápi.  Je mnoho mladých veriacich  ľudí, ktorí  nemajú záujem žiť v  sviatostnom manželstve. Keď majú dieťa a prichádzajú hlásiť krst, na otázku: „Prečo chcete krstiť dieťa?“ takmer všetci odpovedajú rovnako: „Sme veriaci, chceme, aby bolo dieťa na poriadku.“ Na jednej strane je to pekné, ale na druhej strane nepochopiteľné - dieťa na poriadku a rodičia nie?

Čítať ďalej:3.10. 2021 - Požehnané manželstvo

Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Sme svedkami, že keď sa odohrávajú nejaké významné udalosti, všetky média tomu venujú  veľkú pozornosť. Pre nás veriacich na Slovensku je tento víkend výnimočný a dôležitý. Včera v jednotlivých diecéznych katedrálach boli svätení noví  kňazi a dnes v mnohých farnostiach slávia novokňazi   svoju primičnú sv. omšu. Teší nás, že jeden z novokňazov  Jakub Melo, má  korene  v našej farnosti,  lebo  jeho starí rodičia žili v Strečne.  Žiaľ nikde v médiach,  okrem kresťanských,  sa o týchto udalostiach nikde nevysiela, nehovorí,  nepíše. Pritom každý nový kňaz je veľkým darom pre   spoločnosť.  Aby sme si to aspoň my uvedomili,  venujme dnes našu pozornosť k zamysleniu,   čo pre nás znamená kňaz. 

Čítať ďalej:Dar kňazstva - 20. 6. 2021

Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Prežívame Nedeľu Dobrého pastiera. Deň, kedy zvlášť v našich modlitbách myslíme na kňazov a modlíme sa za kňazské a rehoľné povolania.

         Je to však aj  deň, kedy máme mať pred  našim  duchovným zrakom  viac ako inokedy osobu  kňaza.

Čítať ďalej:Kázeň v Strečne 25.4.2021 - Sviatosť kňazstva

Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Bratia a sestry.

Vypočuli sme si podobenstvo, v ktorom sa najčastejšie opakovalo  slovo: talent. Keď počujeme toto slovo, obyčajne nás napadnú dary, akými  sú nadanie, schopnosť. Neraz, keď stretneme niekoho, alebo počujeme o niekom,  kto má  tieto dary,  zvykneme si povzdychnúť, ten má ale talent.  Iste  nám v tejto chvíli  napadne  otázka, čo nám chcel Pán Ježiš povedať týmto podobenstvom, veď všetci nevlastníme  tieto dary. 

Čítať ďalej:Kázeň 33. nedeľa v období cez rok

Kázeň 22. nedeľa 2020

22. nedeľa 2020 (prebraté z r. 2014)

Občas sa stáva, že človek môže  počas krátkej chvíle zažiť pochvalu a hneď vzápätí na to pokarhanie. Akoby sme niečoho  podobného boli svedkami pri počúvaní evanjelia minulú aj dnešnú nedeľu. Naposledy  sme počuli, ako Ježiš vyzdvihuje Petra a dnes zrazu akési  tvrdé slová na neho. 

Čítať ďalej:Kázeň 22. nedeľa 2020

Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

V dnešnej dobe sa  mnohí ľudia, a to žiaľ i veriaci, zverujú nesprávnym ľuďom. Obracajú sa na mnohých veštcov. Prichádzajú za nimi, prípadne  im telefonujú a diktujú dátumy svojich narodenín, ba neraz i dátumy všetkých členov svojej rodiny. Títo veštci im potom vykladajú z kariet. Mnohí z nich majú pri sebe sviecu, sošku P. Ježiša alebo P. Márie, a to mýli, a čo je smutnejšie,  uspokojuje veriacich.

Čítať ďalej:Vysluhovanie sviatosti pomazania nemocných 16. 2. 2020

Sv. omša 9. 2. 2020

Keby som vám položil otázku, čo je najväčším darom pre vás v živote, odpovede by boli rôzne. Možno by niekto najmä zo starších veriacich odpovedal – že je to sv. omša. Prečo zo starších, lebo čím človek dlhšie žije, tým viac chápe, ktoré sú najväčšie hodnoty v živote veriaceho človeka.   

 

Čítať ďalej:Sv. omša 9. 2. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Nedeľa Božieho slova - 26. 01. 2020

 

V živote prežívame rôzne chvíle. Tak je to aj v našom živote viery. V  mysli sa nám vynára viacero otázok. Iste i táto: Môže viera obohatiť život človeka? Ba v ťažších chvíľach si kladieme aj tvrdšiu otázku: Kde je Boh?

Odpoveď je jednoduchá. Záleží od toho, ako pochopíme a najmä, ako sa budeme snažiť žiť najväčšie dary, ktoré ako veriaci máme.

Čítať ďalej:Nedeľa Božieho slova - 26. 1. 2020

Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

    Sviatosť krstu - 19.1.2020

V našom živote viery je potrebné  klásť si dôležité otázky a najmä hľadať na ne odpoveď. Pri dnešnej téme, ktorá bude o sviatosti krstu,  je  potrebné položiť si otázku: Kedy môže mať kresťan skutočnú radosť zo života viery a vôbec zo svojho života?

Čítať ďalej:Sviatosť krstu - 19. 1. 2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Možno si ešte pamätáte na štatistiky, ktoré sme čítali na konci roka. Najviac ma v nich povzbudilo, že v minulom roku bolo v našej farnosti viac krstov a tiež  i sobášov, ako v predchádzajúcom roku. Ale na druhej strane, mojim najväčším smútkom bolo, že sa čoraz viac krstia deti, ktorých rodičia nežijú v sviatostnom manželstve.

Čítať ďalej:Sviatosť manželstva 19.1. 2020

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk