Dnes je Štvrtok 21.novembra 2019, meniny má: Elvíra zajtra: Cecília

33. nedeľa v období cez rok - 17.11.2019

Dnes popoludní budú mať stretnutie birmovanci s animátormi v takom poradí ako pred mesiacom.

č. 1 - 11 od 14 - l5 hod. na fare
č. 12 - 23 od 15 - 16 hod. na fare
č. 36 - 47 od 14 - 15 hod. v pastoračnom centre
č. 24 - 35 od 15 - 16 hod. v pastoračnom centre
č. 48 - 59 od 16 - 17 hod. v pastoračnom centre
Birmovancom prosíme, aby prišli na čas a priniesli si birmovné preukazy.

Liturgický kalendár:

Štvrtok                 spomienka Obetovania Panny Márie

Piatok                  spomienka sv. Cecílie, panny a mučenice

Nedeľa                 Nedeľa Krista Kráľa

1. Nakoľko idem na duchovné cvičenie tento týždeň budú sv. omše len v pondelok ráno o 7. 30 hod a potom až v piatok o 17. hod. a v  sobotu o 7. 30 hod. Ako je zvykom v ostatné dni, teda v utorok, v stredu i vo štvrtok vždy večer o 16. 30 hod. sa schádzajte na modlitbe sv. ruženca, po ktorej pristúpite k sv. prijímaniu. Z toho dôvodu bude detská sv. omša až na ďalší pondelok. V prípade pohrebu, alebo zaopatrovania sa obráťte na p. kostolníka.

2. V dňoch 21 - 23. novembra to je štvrtok, piatok a v sobotu  v čase od 10 - 20 hod. bude prebiehať 8 ročník celoslovenskej zbierky potravín v predajniach Tesco. Diecézna charita Žilina zbiera v 10 predajniach. Príďte aj vy, zapojte sa, nakúpte potraviny a darujte ich ľuďom v núdzi. Bližšie informácie sú na nástenke. Pre vás najbližšie predajne Tesca sú v Žiline na Košickej a Obvodovej a v Martine.

3. Projekt Godzone a rada pre mládež a univerzity KBS  v rámci týždňa pre mládež pozývajú mladých na 11 ročník evanjelizačného turné Godzone Tour, ktorý sa uskutoční v Žiline na zimnom štadióne v stredu o 18 hod. Vstup je zdarma.  Povzbudzujem mladých, aby ste šli. Cez hovorené slovo, svedectvá, modernú hudbu a piesne môžete spoznať hlbšie krásu a radosť z viery. Ktorí by ste mali túžbu z birmovancov, môžete sa dnes po stretnutí prihlásiť u svojich animátorov a ktorí sa nepripravujete na birmovku, môžete sa prihlásiť teraz v sákrstii kostola. Ide nám o to, aby ste dostali podrobnejšie informácie. Zároveň rodičov povzbudzujem, aby sa nebáli pustiť svoje deti, animátori budú s nimi.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

Pondelok 7.30 |  za zdravie a Božiu pomoc Kamilovi

Piatok  18.00 | + František a Mária Bukovinský