Dnes je Utorok 27.septembra 2022, meniny má: Cyprián zajtra: Václav

OZNAMY

26. nedeľa cez rok                                                                                25. 9. 2022

Liturgický kalendár:

Utorok              spomienka sv. Vincenta de Paul, kňaza

Štvrtok              sviatok sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov

Piatok               spomienka sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi

Sobota               spomienka sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi

Nedeľa             27.  nedeľa v období cez rok

Sv. omše v nastávajúcom týždni:  V pondelok, utorok, stredu, štvrtok,  piatok  budú  sv. omše o 18 hod.  V sobotu sv. omša výnimočne  nebude, nakoľko viacerí v ten deň pôjdete  do Rajeckej Lesnej. V  nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online. Na budúcu nedeľu je prvá nedeľa, preto sa bude konať zbierka na kostol.

Ako bolo už vyhlásené v sobotu 1. októbra  sú pozvané farnosti nášho dekanátu do Rajeckej Lesnej osláviť Mariánsku  prvú sobotu v mesiaci. Objednaný je  aj autobus, ktorý bude odchádzať o 15. 30 hod. spred jednoty. Kto by chcel ísť autobusom, môže sa  prihlásiť teraz po sv. omši a zároveň zaplatiť poplatok 5 Euro. Kto nemôže teraz,  nech tak urobí  v pondelok po večernej sv. omši. Pre tých, ktorí pôjdete autami,  duchovný program v Rajeckej Lesnej  začína o 17 hod. modlitbou sv. ruženca a o 18 hod. je sv. omša, ktorú bude sláviť otec biskup Tomáš. Ešte pred tým je možné navštíviť baziliku Narodenia p. Márie, uctiť si relikvie sv. Jána Pavla II, ako i pozrieť si slovenský Betlehem, a pútnický areál.

Opravne práce: V strešnej časti pod vežou kostola bola drevená konštrukcia krovu následkom dlhodobého zatekania tak silno poškodená, že bola nutná celková výmena jej nosnej časti. Zároveň bola pritom vytvorená vetracia medzera a zhotovené nové oplechovanie, čo môžete vidieť i na fotografiách na nástenke, ako i na našej web. stránke. Vzhľadom k nepriaznivému počasiu sa museli práce na streche dočasne prerušiť. Pokračovalo sa však s prácami v soklovej časti kostola. V týchto prácach sa bude pokračovať aj v nastávajúcich  dňoch.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

Za zdravie a Božiu pomoc Stanislavovi

+  Ján, Štefánia, Ľudovít Bukovinský, Žofia Sadáková