Hľadaj:

Dnes je Štvrtok 13.júna 2024, meniny má: Anton zajtra: Vasil

John Eldredge

John Eldredge je pastor pôsobiaci v USA a je známy najmä vďaka svojím publikáciam na tému hľadania mužskosti, mužskej spirituality a hľadania odpovede na otázku, čo je to vlastne byť mužom a ako sa ním stať. Na Slovensku už vyšlo niekoľko jeho kníh, pričom asi najznámejšou je publikácia so slovenským názvom "Divoký v srdci", ktorej ústrednou témou sú otázky: Som naozaj muž? Ako sa stať mužom? Túto knihu by si mal prečítať každý muž, ktorý sa pýta otázky týkajúce sa jeho mužskej identity - čo je to byť pravým mužom, poriadnym chlapom? Ako objaviť svoje mužské ja? Kde nájsť potvrdenie svojej mužnosti? Akýmsi pokračovaním tejto knihy je publikácia "Z chlapca kráľom"

 

Eldredge napísal dve knihy aj so svojou manželkou. Prvá je akýmsi  protipólom knihy "Divoký v srdci", a na Slovensku vyšla pod názvom "Očarujúca". Ako už názov napovedá - je to kniha venovaná ženám a základným otázkam ženskej identity. Druhá kniha sa týka manželstva.

Knihy Johna Eldredga sú povinnou literatúrou pre tých mužov, ktorí nevedia nájsť svoju identitu a ktorí žijú svoj život akosi bez chuti a radosti, znechutení zo svojich zlyhaní, zo svojho života a zo svojich nenaplnených túžob. Hľadajú odpovede na základné otázky a nielen to - ponúkajú aj recept na to, ako začať odznova - hľadať svoje mužské ja, potvrdenie toho, že som naozaj muž ako sa patrí. Nie sú to však len knihy pre mužov - aj ženy si v nich určite nájdu svoje, minimálne už samotné poznanie mužského srdca musí byť pre ženy dobrodružstvom.

 

 

Zaujímavá prednáška od Johna Eldredga na tému Ježiš a jeho osobnosť, jeho ľudskosť. Je zaujímavým pohľadom na to, že Ježiš je naozaj Osobou, s ktorou je možné vytvoriť osobný vzťah, a prednáška ukazuje zaujímavé momenty z Ježišovho života, kde boli podčiarknutá jeho osobnosť a osobný, ľudský prístup :

http://updates.ransomedheart.com/replay/

Prednáška je v angličtine, ale Eldredge hovorí celkom zrozumiteľne takže mu určite porozumejú aj slabší angličtinári :-)

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk