Hľadaj:

Dnes je Piatok 19.júla 2024, meniny má: Dušana zajtra: Ilja, Eliáš

Mimoriadne oznamy 15.11. 2020

Bratia a sestry, veľmi sa ospravedlňujem, že z technických príčin nebola dnes vysielaná sv. omša online. Pozrite si, prosím oznamy, v ktorých sa dozviete kedy a za akých podmienok sa budú od zajtra sláviť sv. omše v našom kostole. Taktiež pre povzbudenie si môžete prečítať kázeň dnešnej nedele. Ďakujem za pochopenie. A prosím vás, oboznámte o tom aj vašich blízkych a známych.

 

33. nedeľa v období cez rok                                                               

 

Liturgický kalendár:

Utorok                     spomienka sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky

Piatok                      spomienka bl. Anny Kolesárovej, panny a mučenice

Sobota                      spomienka Obetovanie Panny Márie

Nedeľa                     nedeľa  Krista Kráľa 

 

Ako iste viete od pondelka sa uvoľnila možnosť prichádzať na bohoslužby za podmienky obsadenia len polovice kapacity kostola. Preto opäť budeme  používať tzv. šachovnicové sedenie, čo znamená, že medzi obsadenými miestami ostane vždy jedno miesto voľné.  Taktiež platí, že nie je  možnosť zhromažďovať sa vo väčších počtoch pred kostolom. Naďalej  platia všetky hygienické opatrenia. Stále platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti zúčastniť sa sv. omše v nedeľu, alebo prikázaný sviatok. Napokon ostáva v platnosti výzva pre seniorov, chronicky chorých a rizikové skupiny, aby zvážili účasť na bohoslužbách.

 

Sv. omše v týždni budú každý večer o 17 hod. Od pondelka do piatku budem pred každou sv. omšou spovedať. V sobotu večer bude sv. omša o 17. 00 hod. s platnosťou na nedeľu. Prosím seniorov, aby prišli na túto sv. omšu  Sv. omše v nedeľu budú o 8. 00 hod. a o 10. 00 hod. Sv. omša o 8. 00 hod. bude vysielaná aj  online. 

 

Vyslovujem opäť veľké pán Boh zaplať tým,  ktorí ste  poslali na účet, alebo priamo priniesli na faru milodary na opravu kostola, presnejšie na úhradu za práce, ktoré sú už vykonané. Kto by ešte bol ochotný pomôcť, táto možnosť je stále. Vopred vyslovujem pán Boh zaplať.

 

Pripomínam – výzva o pôste – modlitba za Slovensko, vytlačte, som povzbudený keď vnuk číta oznamy... Odpustky,  Carlo Acutis 15 rokov priateľstva s Bohom.

K jeho životu ho viedla: Všetci sa rodia ako originál, no mnohí zomierajú ako fotokópia.

 

Pondelok       17. 00     +     Zdeno, Mária a Jozefína Pastuchová

Utorok           17. 00     +     Peter, Vincent, Anton Behaň, Oľga Kormančiková

Streda            17. 00            úmysel kňaza

Štvrtok           17. 00            úmysel kňaza

Piatok             17. 00           úmysel kňaza

Sobota            17. 00     +    Ladislav, Štefánia, Vladimír, Tibor, Stanislav Tavač

Nedeľa             8. 00     +    Miroslav a Margita Hanuliak       

                       10. 00            za farnosť

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk