Dnes je Štvrtok 21.novembra 2019, meniny má: Elvíra zajtra: Cecília

Dotazník pre veriacich

Spoločná pôstna reflexia veriacich vo farnostiach Žilinskej diecézy

Dotazník (k pastierskemu listu), ktorý môže vyplniť každý veriaci vo farnostiach Žilinskej diecézy, a teda a tej našej. Naša Žilinská diecéza má za sebou už 10 rokov a za tento čas sa udialo množstvo zmien, ktoré je však veľmi ťažké hodnotiť bez spätnej väzby samotných veriacich. Otec biskup zároveň hľadá nové možnosti, ako skvalitniť život viery vo farnostiach, a preto o pomoc žiada veriacich prostredníctvom dotazníka. Ten mapuje jednotlivé farnosti a na základe výsledkov a záverov z neho sa bude formovať stratégia pastorácie vo farnostiach a v diecéze pre nasledujúce roky. Pre veriacich je priestorom pre sebareflexiu, akýmsi zamyslením sa nad svojím vlastným prežívaním viery vo farskom spoločenstve, a prípadným lepším zapojením sa do života vo farnosti alebo akousi burzou nápadov na obnovenie farnosti a vzťahov.