Hľadaj:

Dnes je Streda 20.oktobra 2021, meniny má: Vendelín zajtra: Uršula
channel14.jpgchannel9.jpgchannel3.jpgchannel16.jpgchannel11.jpgchannel7.jpgchannel13.jpgchannel4.jpgchannel2.jpgchannel6.jpgchannel1.jpgchannel12.jpgchannel8.jpgchannel17.jpgchannel10.jpgchannel15.jpgchannel5.jpg

Oznamy 17.10. 2021

 

29. nedeľa cez rok                                                                             17. 10. 2021

 

Liturgický kalendár:

Pondelok          spomienka sv. Lukáša, evanjelistu

Piatok               spomienka Sv. Jána Pavla II., pápeža

Nedeľa             30. nedeľa cez rok

 

Sväté  omše v nastávajúcom  týždni budú nasledovne:  pondelok, utorok,  štvrtok a v piatok  o 17. 30 hod. V stredu a v sobotu  bude sv. omša o 8 hod. V nedeľu  o 7. 30 a o 10. hodine. Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie. Pri tejto príležitosti nám  pápežské misijné diela poslali časopis: svetové misie. Keďže zbierka bude putovať na pomoc trpiacim ľuďom v Keni, je v ňom okrem iných zaujímavých článkov aj rozhovor so slovenským misionárom, ktorý pôsobí  v Keni. Časopis  je na stolíku za lavicami, môžete si ho zobrať.

 

Vyslovujem úprimné pán Boh zaplať tým, ktorí priniesli  milodar na kostol, alebo ho poslali na účet farnosti.  Taktiež vyslovujem úprimné pán Boh zaplať, ktorý prispeli na plánovanú výstavbu krížovej cesty o ktorej som vás informoval minulú nedeľu.  Kto má túžbu prispieť na toto dielo, môže prísť za mnou.

 

Žiaci tretieho ročníka, ktorý pôjdu na sv. prijímanie dostanú v pondelok na hodine náboženstva prihlášky. V daných prihláškach majú rodičia napísané podrobné pokyny, preto  prosím rodičov, aby si ich pozorne prečítali, vyplnili a  podpísané odovzdali.

 

Bližšie informácie o synode, ktorú sv. otec František otvoril 10. októbra a v našich diecézach začína dnes, môžete nájsť na stránke www.synoda.sk

 

Úmysly svätých omší:

Pondelok  

17:30  

+  pohrebná Irma Beháňová

Utorok 17:30 +  František, Irena, deti, Jarmila, František, Jaroslav, Milan, Jaroslav Syrovátkovi   
Streda     

8:00

Úmysel kňaza

Štvrtok 17:30

Za Božiu pomoc  Mariánovi, Margite, Margite,  Patrikovi, Dominikovi

Piatok 17:30   +  Štefan a Anna Klocaň        
Sobota  

8:00

Úmysel kňaza

Nedeľa 7:30 Za farnosť
10:00  Ondrej Hliník, Štefan a Bernardína Piovarči Mimoriadny  oznam:

Niektorí veriaci mali už dlhší čas túžbu  vybudovať krížovú cestu na pahorku Bôrek. Nakoľko majiteľom tohto miesta je Pozemkové spoločenstvo Strečno, najskôr oslovili toto spoločenstvo, ktoré vydalo súhlas. Následne v  zastúpení pána Pavla Ďurča a Petra Obertu, ktorý preberá  zodpovednosť za tieto práce  ma  ako správcu farnosti oslovili s touto žiadosťou. Žiadosť som podal na  Biskupský úrad, ktorý  dal kladné stanovisko. Podmienkou je, že na tieto práce sa nebude konať zbierka v kostole a budú financované mimo príjmov farského účtu. Veriaci, ktorí prišli s touto myšlienkou vybudovať krížovú cestu vopred oslovili niektoré rodiny, ktoré sú ochotné finančne prispieť na  jej vybudovanie, čo však nie je dostačujúce na toto dielo. Keďže farnosť je jedna rodina, bol by som rád, keby o tejto stavbe ste vedeli všetci  a každý mal možnosť prispieť na stavbu krížovej cesty. Približná cena sa odhaduje na 12 tisíc Euro. Kto bude chcieť prispieť, môže prísť so svojim milodarom na farský úrad. Kvôli prehľadu každý darca dostane ďakovný list, na ktorom bude suma jeho príspevku. Zároveň kópia tohto ďakovného listu sa bude archivovať na fare,  nielen kvôli histórii, ale najmä kvôli zodpovednému prehľadu financií. Prosím, aby ste milodary na tento účel, neposielali na bankový účet farnosti.  Uvedomujem si a veľmi  si vážim napriek neľahkým podmienkam vašu štedrosť, ako mnohí prispievate na finančne náročné opravné práce kostola, preto príspevok na túto krížovú cestu ponechávam na vašu dobrovoľnosť. Krížová cesta bude pozostávať zo 14 murovaných kaplniek,  v ktorých budú osadené drevorezby krížovej cesty. Na nástenke si môžete pozrieť  prvé zastavenie, ktoré už je hotové a zároveň a umiestnenie jednotlivých zastavení krížovej cesty.   

 

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk