Hľadaj:

Dnes je Pondelok 23.mája 2022, meniny má: Želmíra zajtra: Ela

Farské oznamy 22.5.2022

6. Veľk.  nedeľa                                                                                  22. 5. 2022

 

Liturgický kalendár:

Štvrtok                slávnosť Nanebovstúpenie Pána

Nedeľa                7. Veľkonočná nedeľa

 

Sv. omše v nastávajúcom týždni budú nasledovne:

V pondelok a v utorok budú detské sv. omše o 18 hod. Prosím rodičov a príbuzných detí, aby prišli spolu s deťmi na tieto sv. omše. Mojou túžbou je, aby deti hlbšie prežili chvíľu prvého sv. prijímania a preto príhovory budú venované osobitne deťom.

 

Vo štvrtok slávime cirkevne prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána. Sv. omša bude večer o 18 hod. Taktiež i sv. omša v stredu o 18 hod. bude s platnosťou na tento sviatok. V pondelok, utorok, stredu sú prosebné dni, ktorých obsahom sú prosby za úrodu.

 

V piatok bude sv. omša o 18 hod. V sobotu  sv. omša o 18 hod. s platnosťou na nedeľu. V nedeľu sú sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online. Na budúcu nedeľu bude tematická kázeň, birmovanci si prinesú birmovné preukazy.

 

V tomto roku sa v dňoch 22 - 26. júna uskutoční v Ríme  X. Svetové stretnutie rodín. Nie každá rodina môže ísť na toto stretnutie, ale duchovnú prípravu a prepojenie môže mať každá rodina. Na budúcu nedeľu o 16. hod bude v našom kostole  duchovná príprava s programom: predstavenie svetového stretnutia, krátke video, svedectvo manželov a spoločná modlitba. Už teraz pozývam rodiny na toto duchovné stretnutie.

 

Úmysly sv. omší na tento týždeň:       

Pondelok

18:00

Poďakovanie p. Bohu a Božiu pomoc Jánovi pri príležitosti 70 rokov života

Utorok

18:00

+  Peter Andel   

Streda 18:00

+  Daniela, Mária, Vincent Tavač, Mária, Alojz Žuffa

Štvrtok

18:00

Za farnosť

Piatok

18:00

+  Stanislav Trnovec, Jaroslava Zajacová, Mária Sokolovská

Sobota

18:00  

+  Jozef, Štefan a Žofia Repáň a príbuzní

Nedeľa

 

8:00

10:00

Za farnosť

+  Kamil, Emília, Peter, Kamil, Vincent, Eliška, Rasťo Cesnek, Vincent, Mária Štadani


 


Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk