Hľadaj:

Dnes je Piatok 09.júna 2023, meniny má: Stanislava zajtra: Margaréta

Farské oznamy 4.6.2023

Nedeľa Najsvätejšej Trojice                                                                     4.6. 2023

 

Liturgický kalendár:

Pondelok             spomienka sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka

Štvrtok                slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi

Nedeľa                10. nedeľa cez rok

Dnes pri sv. omšiach sa koná zbierka na kostol. Za vaše milodary vyslovujem veľké pán Boh zaplať. Taktiež vyslovujem pán Boh zaplať rodičov birmovancov, ktorí odovzdali dar na kostol. Sv. omše v nastávajúcom týždni: V utorok,  stredu, štvrtok, piatok, sobotu budú sv. omše o 18 hod. V pondelok  sv. omša z pastoračných dôvodov nebude. Vo štvrtok slávime cirkevne prikázaný sviatok Božieho Tela. Sv. omša bude o 18 hod. spojená s eucharistickou procesiou a požehnaním.  Taktiež v stredu večer bude sv. omša s platnosťou na tento sviatok. Prosím, aby ste sa v rodinách vystriedali, aby nik nevynechal v tento vzácny sviatok sv. omšu. V  sobotu je sv. omša s platnosťou na nedeľu. V nedeľu sú sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Sv. omša v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online. Prežívame mesiac jún, ktorý je zasvätený Božskému srdcu Ježišovmu, preto sa  pred sv. omšou  modlíme litánie.

Ako viete, otec biskup Tomáš prichádza do Rajeckej Lesnej na  prvé  soboty.  Na  prvé soboty je vždy pozvaný jeden dekanát našej diecézy. Na prvú sobotu júlovú, ktorá bude hneď  1. júla je vybraný náš dekanát.  Kto by mal záujem ísť v tento deň do Rajeckej Lesnej autobusom,  môže sa  prihlásiť u p. Márii Tavačovej alebo p. Mariany Kazimírovej a  zároveň zaplatiť poplatok 5 Euro.

Opravné práce kostola: Ukončilo sa  nakladanie prvej vápennej vrstvy v zadnej časti kostola a na stenách sákristie. Pokračuje sa v nanášaní druhej vyrovnávajúcej vrstvy a súčasne bol aplikovaný aj základný vápenný pred nástrek v soklovej časti. V nasledujúcich dňoch sa bude  v týchto prácach  pokračovať a súčasne sa začne  aj s prácami na sanačných vrstvách sokla. / Viď fotografie  /

O upratovanie kostola v mesiaci júni prosím veriacich:  Záhradná, Za Záhradami, Kovačská.  Vyjadrujem pán Boh zaplať veriacim, ktorí  upratovali minulý mesiac. 

 

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

 Pondelok

 

 

 Utorok

 18:00

 +  Jozef,  Mária, Anna Hriník, Eva Gašperová
 Streda

 18:00  

 Úmysel kňaza
 Štvrtok

 18:00

 Za farnosť
 Piatok

 18:00

 +  Ján, Eva, Anton, Justína, Jozef, Irena, Štefan, Ján, Emília Bielik

 Sobota

 18:00

 +  Žofia, Matej, Ondrej, Michal

 Nedeľa

 

 8:00

 10:00

 Za farnosť

 +  Jolana, Anton, Ladislav Tavač, Veronika, Jozef Hreus

 

 

 

 

 Birmovka 27.5.2023

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla

Pripomienky k stránke: admin(zavináč)farnost-strecno.sk