Dnes je Utorok 31.januára 2023, meniny má: Emil zajtra: Tatiana

Farské oznamy 29.1.2023

4. nedeľa v období cez rok                                                                                       29.1.2023

Liturgický kalendár

Utorok                spomienka sv. Jána Bosca, kňaza

Štvrtok                sviatok obetovanie Pána

Piatok                 spomienka sv. Blažeja, biskupa. Prvý piatok

Nedeľa               5. nedeľa v období cez rok

Ako bolo minulú nedeľu vysvetlené, už dnes sa koná zbierka na kostol. Za vaše milodary vyslovujem Pán Boh zaplať, ako i veriacim, ktorí počas týždňa obetovali milodar na kostol, či už osobne, alebo  ho poslali na účet.

Sväté omše v nastávajúcom týždni: V utorok, štvrtok,  v sobotu sv. omše  o 17. 30 hod. V pondelok z pastoračných dôvodov sv. omša nebude. Detská sv. omša bude až na ďalší pondelok. V stredu bude pohrebná sv. omša o 13 hodVo štvrtok slávime sviatok Obetovania Pána, povzbudzujem, aby ste prišli vo väčšom počte na sv. omšu, pri ktorej sa požehnajú sviece, ktoré si môžete  priniesť.  Na prvý piatok bude na  žiadosť mladých  sv. omša o 18 hod. Po sv. omši sa udelí požehnanie hrdla pri spomienke na sv. Blažeja.  V sobotu bude sv. omša s platnosťou na nedeľu.  V  nedeľu sú  sv. omše o 8 hod. a o 10 hod. Na budúcu nedeľu bude katechéza pre birmovancov. Sv. omša  v nedeľu o 8 hod., bude  vysielaná aj online.

Nastávajúci týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedať sa bude okrem pondelka pred každou sv. omšou. V piatok  budeme kňazi spovedať od 17. 00 hod. Povzbudzujem, aby ste  čím viacerí  pristúpili  k sv. spovedi. Prvopríjimajúce deti nech pokračujú v konaní 9 prvých piatkov. Niektoré z nich, by mali mať už 9 prvých piatkov

. Birmovanci prídu v piatok  na sv. spoveď a  na sv. omšu, pri ktorej  pristúpia k sv. prijímaniu. Po sv. omši budem mať s nimi krátke stretnutie.

O upratovanie kostola prosím vo februári veriacich z ulíc: Sokolská I., 28 októbra, Československej Brigády. Vyslovujem Pán Boh zaplať veriacim, ktorí obetavo  upratovali v tomto  mesiaci.

Túžbou niektorých mladých, ako i mojou je, aby sa vytvoril spevácky zbor mladých. Kto by mal z mladých záujem, ozvite sa Eliške Kováčovej, alebo Elenke Kazimírovej. Prvé stretnutie mladých bude v pondelok o 15. 30 hod.

Úmysly sv. omší na tento týždeň:

+  Margita, Jozef, Marián, Ladislav Ondák, František Očko

+  pohrebná Margita Hanuljaková